3. ročník Jungovho memoriálu

3. ročník Jungovho memoriálu - rekordná účasť, skvelé počasie!

Oddiel rýchlostnej kanoistiky TJ Dunaj Štúrovo usporiadal dňa 18.5.2019 v areáli lodenice prvé preteky s prívlastkom "pohárové". Preteky boli totiž v sezónnom kalendári zaradené do Slovenského pohára 2019. A to neznamenalo nič iné než vysokú účasť pretekárov z celej republiky. Organizátori sa samozrejme pokúšali podujatie okoreniť účasťou zahraničných klubov a ich pozvanie prijali dva ostrihomské kluby, klub z družobného Koperu (Slovinsko) a črtajúca sa družba so srbským KK Dunav Bezdan priniesla účasť aj tohoto klubu.
Ešte v utorok 14.5. bola situácia na Dunaji neprehľadná, hrozila povodňová vlna, ktorá sa nakoniec nepotvrdila a tak sa preteky usporiadali v ideálnych podmienkach vodného stavu. "Máj je pre nás obzvlášť stresujúci mesiac, nakoľko je hladina rieky v tomto období roka dosť nevyspytateľná. Jeden rok máte nízku hladinu, ďalší nám stojí celá lodenica pod vodou", zhodnotil obavy tréner Zorán Maršal. Všeto však vyšlo, a tak sa mohlo pretekať.
Rekordná bola účasť - prihlásilo sa 326 pretekárov, čo oproti je minuloročným 180 pretekárom takmer dvojnásobok. "Ani neviem, ako to sem do nášho malého areálu upraceme..", povzdychom dodal druhý tréner Tomáš Janoštiak. V predstihu však organizátori komunikovali svoje zámery s predstaviteľmi mesta Štúrovo a na deň pretekov bolo oddielu poskytnuté celé parkovisko pri hoteli Zahovay bezplatne. Tak vzniklo záchytné parkovisko pre všetkých, ktorí sa do areálu nemali z organizačných dôvodov dostať. Systém, fungoval perfektne a tak nedošlo k zápche, čo bol primárny cieľ pri organizácií takéhoto podujatia.
"Preteky odšartovali načas a všetky časové rámce boli úplne dodržné; rovnako perfektne fungovala logistika podujatia - stravovanie, občerstvenie, sociálne zariadenia, parkovanie, bezpečnostné opatrenia vo forme dostatku motorových člnov na Dunaji, ktorí zachraňovali prípadných prevrátených pretekárov.. tých bolo niekoľko ale chlapi na motorových člnoch to zvládali výborne. Napokon takéto bezpečnosté opatrenia máme na Slovensku iba my. Je to dané aj charakterom podujatia, predsalen pretekať na Dunaji a na jazere či malej rieke je diametrálne odlišné.", zhodnotil riaditeľ pretekov a bývalý dlhoročný tréner v oddieli Jozef Kužel.
Štúrovčania síce v bodovaní oddielov až tak neoslnili ale pozbierali 4 medaile - 1 zlatú a 3 strieborné! čo však stojí za zmienku je fakt, že domácich pretekárov sa na štart postavilo až 19, čo je najviac za posledné tri desaťročia.

Výsledky pretekárov TJ Dunaj Štúrovo na Jungovom memoriáli 2019:

K1 dievčatá 13 ročné 4000m - Laczkó Viktória - 9. miesto
K1 chlapci 12 roční 2000m - Varga Máté - 12. miesto, Karakán Marcell - 18. miesto
K1 dievčatá 11 ročné 2000m - Hanzová Linda - 8. miesto
K1 chlapci 13 roční 4000m - Szabados Edvin - 10. miesto, Simon Bence - 25. miesto
K1 chlapci 9 roční 2000m - Vodička Marcell - 2. miesto, Madocsai András - 6. miesto
K1 chlapci 10 roční 2000m - Bócz Richard - 9. miesto
K1 chlapci 11 roční 2000m - Bobek Sebastián - 26. miesto
K1 chlapci 14 roční 4000m - Szabó Bence - 12. miesto
C1 dievčatá 12 ročné 2000m - Zgurišová Michaela - 1. miesto, Madocsai Anna - 2. miesto
K1 neregistrovaní pretekári 500m - Zeidler Christián - 5. miesto
K1 kadetky 4000m - Halászová Fanni - 8. miesto, Urbánová Viktória - 9. miesto, Szabóová Nóra - 10. miesto