Majstrovstvá Slovenska vo Veľkom Zemníku

Kajakárka Viktória Urbánová so siedmymi finálovými účasťami a dvomi medailami!

Majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike sa už tradične konajú v auguste (9.-11.8.2019) na jazere Veľký Zemník pri Bratislave. Po minuloročnom nevyspytateľnom počasí plnom búrok a prívalových dažďov sa tento rok niesol na vlne horúceho letného počasia v takmer úplnom bezvetrí. Výprava rýchlostných kanoistov TJ Dunaj začala účinkovanie na MSR už v piatok na najťažšej šprintérskej disciplíne na 1000m. Tu sa výborne prezentovala Viktória Urbánová, ktorá sa prebojovala v K1-tke do finále kde obsadila v silnej konkurencií fantastické 6. miesto! Ďalšie výborné umiestnenie potom získala aj v K2 spolu s Nórou Szabóovou na 1000m aj 500m trati, kde rovnako dopádlovali na 6. mieste a na 200m skončili siedme. Najúspešnejšia však bola v zložených posádkach K4 na 500m kde obsadila 3. miesto a na 200m trati získala dokonca striebro! Tri priame finálové účasti absolvovala aj 13 ročná kajakárka Viktória Laczkó, všetky jazdy skončila zhodne na peknom 8. mieste. Ostatní pretekári skončili v site rozjázd a medzijázd bez postupu do finále.

Výsledky na 1000m trati:
K1 kadetky 1000m - URBÁNOVÁ Viktória - 6. miesto
K1 dievčatá 13 ročné 1000m - LACZKÓ Viktória - 8. miesto
K2 kadetky 1000m - SZABÓOVÁ Nóra / URBÁNOVÁ Viktória - 6. miesto

Výsledky na 500m trati:
K4 kadetky 500m - CHUDÁ (Nováky) / BEDNÁROVÁ (Moravany) / TRAKALOVÁ (Piešťany) / URBÁNOVÁ Viktória - 3. miesto
K1 kadetky 500m - URBÁNOVÁ Viktória - 8. miesto
K2 kadetky 500m - SZABÓOVÁ Nóra / URBÁNOVÁ Viktória - 6. miesto
K1 dievčatá 13 ročné 500m - LACZKÓ Viktória - 8. miesto

Výsledky na 200m trati:
K1 dievčatá 13 ročné 200m - LACZKÓ Viktória - 8. miesto
K2 kadetky 200m - SZABÓOVÁ Nóra / URBÁNOVÁ Viktória - 7. miesto

Mladším žiakom pripravili usporiadatelia "malé" majstrovské preteky na 2000m trati a aj tu si Štúrovčania počínali solídne, Michaela Zgurišová zvíťazila v kategórií kanoistiek 12 ročných pred oddielovou rivalkou Annou Madocsai. Linda Hanzová dopádlovala medzi kajakárkami 11 ročnými na peknom 7. mieste, kajakári 12 roční podali svoje tradičné výkony - Marcell Karakán dopádloval do cieľa na 11. mieste a Máté Varga na 12. mieste. Postupne sa zlepšuje a ďalší mladý kajakár - 11 ročný Sebastián Bobek bol v cieli klasifikovaný na 19. mieste.

Výsledky mladších žiakov na 2000m:
K1 chlapci 12 roční 2000m - KARAKÁN Marcell - 11. miesto
K1 chlapci 12 roční 2000m - VARGA Máté - 12. miesto
K1 chlapci 11 roční 2000m - BOBEK Sebastián - 19. miesto
K2 chlapci 11+12 roční 2000m - KARAKÁN Marcell / VARGA Máté - 8. miesto
C1 dievčatá 12 ročné 2000m - ZGURIŠOVÁ Michaela - 1. miesto, MADOCSAI Anna - 2. miesto