30. ročník Capris Cup

Štúrovskí rýchlostní kanoisti sa dňa 17.8.2019 zúčastnili medzinárodných pretekov v slovinskom prístavnom meste Koper.

Miestny kajakárky klub KKK Žusterna zorganizoval jubilejný 30. ročník Capris Cup-u, ktorého sa zúčastnilo 180 pretekárov zo Slovinska, Srbska, Chorvátska, Talianska, Českej republiky a Slovenska. Štúrovčania štartovali s spoločnom tíme s oddielom TTS Trenčín a tvorili tak akúsi malú "slovenskú reprezentáciu". Toto spojenie predurčené tradičnou družbou medzi oddielmi prinieslo zisk pohára za 3. miesto v hodnotení oddielov. "Vyslali sme malú skupinu pretekárov so zameraním sa na maximalizáciu výsledku", prezradil vedúci výpravy a hlavný tréner Zorán Maršal. Spoločnosť robil pretekárom aj bývalý dlhoročný predseda a tréner v oddieli Jozef Kužel, ktorý ešte v 90-tych rokoch začal Capris Cup s pretekármi navštevovať.
     Výsledky boli viac než výborné, takmer každý získal medailu. Dvomi zlatými medailami sa medzi mužmi blysol kanoista Tomáš Janoštiak, keď vyhral obidve svoje disciplíny - šprint na 500m a 200m.

Kadetka Nóra Szabóová bola rovnako dvojnásobnou medailistkou, keď s veľkým prehľadom vyhrala s partnerkou Dianou Husárikovou (TTS Trenčín) disciplínu K2 na 500m a v rovnakej zostave striebro na 200m. 9-ročný kajakár Marcell Vodička deklasoval konkurenciu v K1 na 200m a v K2 s partnerom z lokálneho klubu Adria Ankaran získali na 500m trati bronz.

Tromi medailovými zápismi sa prezentoval 12-ročný kajakár Máté Varga, keď s oddielovým kolegom Marcellom Karakánom získali v K2 na 500m striebro a na 200m trati bronz a potom ešte v K1 na 200m vybojoval ďalšie individuálne striebro.

Lili Dorina Karakán triumfovala s partnerkou Máriou Plškovou (TTS Trenčín, SK) v K2 žiačok 9 ročných na 500m a pridala aj jedno individuálne 4. miesto v singlovej K1-tke na 200m.

Bence Szabó a Edvin Szabados vybojovali cenné striebro v K2 na 500m.

Celkový prehľad finálových umiestnený pretekárov TJ Dunaj Štúrovo na pretekoch Capris Cup 2019:

C1 muži 500m - Tomáš Janoštiak - 1. miesto
K2 chlapci 13+14 roční 500m - Edvin Szabados / Bence Szabó - 2. miesto
K1 kadetky 500m - Nóra Szabóová - 6. miesto
K2 chlapci 9 roční 500m - Marcell Vodička / Svit Mirnik (Adria Ankaran, SI) - 3. miesto
K1 chlapci 11+12 roční 500m - Máté Varga - 2. miesto / Marcell Karakán - 2. miesto
K2 dievčatá 9 ročné 500m - Lili Dorina Karakán / Mária Plšková (TTS Trenčín, SK) - 1. miesto
K1 chlapci 13+14 roční 500m - Bence Szabó - 5. miesto
K2 kadetky 500m - Nóra Szabóová / Diana Husáriková (TTS Trenčín, SK) - 1. miesto

K2 chlapci 11+12 roční 200m - Máté Varga / Marcell Karakán - 3. miesto
K1 kadetky 200m - Nóra Szabóová - 6. miesto
K1 dievčatá 9 ročné 200m - Lili Dorina Karakán - 4. miesto
K2 mix dievčatá + chlapci do 16 rokov 200m - Nóra Szabóová / Bence Szabó - 12. miesto, Edvin Szabados / Veronika Klimová (TTS Trenčín, SK) - 13. miesto
K1 chlapci 9 roční 200m - Marcell Vodička - 1. miesto
C1 muži 200m - Tomáš Janoštiak - 1. miesto
K1 chlapci 13+14 roční 200m - Bence Szabó - 7. miesto

Celkovo nazbierala malá slovenská výprava 293,5 boda - 3. miesto v hodnotení klubov pričom spojený tím získal spolu 8 zlatých, 12 strieborných a 5 bronzových medailí.