Rozlúčkové tortové preteky

Veľká medailová nádielka na záver sezóny!
 
29.9.2018 sa na Zlatých pieskoch v Bratislave uskutočnili posledné preteky sezóny - tzv. tortové preteky. Štúrovskí rýchlostní kanoisti priniesli až 4 medaile, z toho 3 individuálne a jednu v štafetovej súťaži. Cenné kovy potešili o to viac, že sa pretekov zúčastnili aj silné kluby z Maďarska a českej republiky.
Prvý medailový zápis zaznamenal hneď v úvodnej disciplíne kajakár Edvin Szabados, keď v silnom protivetre na poslednej obrátke takticky veľmi šikovne predbehol dovtedy bronzového kajakára z Gyõru. Začali sme výborne! Druhá medaila prišla trochu nečakane, Viktória Urbánová veľmi trpezlivo doťahovala súperku na bronzovej pozícií. Mala veľké šťastie, keď mladá rovesníčka z Českej republiky nezvládla záver trate a tesne pred cieľom prevrátila. Nuž aj také veci sa stávajú, ale rozhodne k tomuto športu patria. Aj Edvin aj Viktória na sebe počas celej sezóny veľmi tvrdo pracovali, od pretekov k pretekom sa zlepšovali a individuálne medaile v silnej konkurencii boli len otázkou času.
Viktória Urbánová si potom medailovú bilanciu ešte rozšírila, keď sa spolu s rovesníkmi z KKK Komárno zúčastnila štafetových pretekov, kde po fantastickom štarte s prehľadom udržali striebornú medailu a tu prišla aj zaslúžená torta, ktorú si výprava cestou domov v aute spoločne vychutnala.
Kanoista Tomáš Janoštiak potom ziskom ďalšieho striebra v kategórií C1 mužov skompletizoval úspešné účinkovanie na posledných pretekoch sezóny.
 
Kompletné výsledky Rozlúčkových "tortových" pretekov:
 
K1 1700m chlapci 12 roční - SZABADOS Edvin - 3. miesto, VODIčKA Bence - 23. miesto, KOTRA Máté - 24. miesto
K1 1700m chlapci 13 roční - SZABÓ Bence - 12. miesto
K1 1700m dievčatá 14 ročné - URBÁNOVÁ Viktória - 3. miesto, CSOMOROVÁ Viktória - 6. miesto
K1 1200m dievčatá 11 ročné - MADOCSAI Anna - 6. miesto
K1 1200m kadeti - SZILVA Tamás - 22. miesto
K1 1200m kadetky - HALÁSZOVÁ Fanni - 10. miesto, SZABÓOVÁ Nóra - 12. miesto
3xK1 1200m štafety st.žiaci - DOKTORÍK Dominik (KKK Komárno) / URBÁNOVÁ Viktória / DOKTORÍK Jakub (KKK Komárno) - 2. miesto
C1 1200m muži - JANOŠTIAK Tomáš - 2. miesto
 


TJ, foto: ED

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.