Rekordný úlovok 7 medailí na Trenčianskej regate!

V dňoch 29. a 30.6. sa konal 62. ročník kanoistickej "klasiky" - Trenčianskej regaty. Krásne letné počasie privítalo pod hradom Matúša Čáka takmer 450 pretekárov z troch krajín. Pozvanie prijali aj kluby z Českej republiky resp. z Poľska.

Sobotný program pretekov priniesol pre všetky vekové kategórie zápolenia na najkratšej šprintérskej disciplíne 200 metrov. Zlatú medailu získal suverénnym spôsobom 9 ročný kajakár Marcell Vodička, ktorý tak načal rekordnú nádieľku 7 medailí. 12 ročné kanoistky Michaela Zgurišová a Anna Madocsai získali striebro resp. bronz. Nikto ďalší už medailu na "dvestovke" nebral, mnohí pretekári uviazli v site náročnej kvalifikácie rozjádz a medzijázd, za povšimnutie však stojí finálová účasť kadetiek v dvojkajaku, ktoré sa umiestnili na 6. mieste a Viktória Laczkó, ktorá obsadila vo finálovej jazde v K1 8. priečku.

V nedeľu sa potom pretekalo na dlhých tratiach a tu sa dobrým výkonom opäť blysol Marcell Vodička, keď na 2km trati získal bronzovú medailu. Anna Madocsai a Michaela Zgurišová pri nenastúpení súperiek na štart absolvovali 2km trať vo dvojici a úspešnejšia bola Anna Madocsai. Po zlate a striebre kanoistiek pridal medailovú bodku ďalší kanoista Tomáš Janoštiak, keď medzi mužmi na 6km trati vybojoval bronzovú medailu. Vynikajúci výkon podal v konkurencii 32 pretekárov 12 ročný kajakár Máté Varga, ktorý do cieľa došiel na skvelom 8. mieste!

Kompletný prehľad výsledkov rýchlostných kanoistov TJ Dunaj Štúrovo na 62. ročníku Trenčianskej regaty:

K1 Chlapci 9 roční 200m - Marcell Vodička - 1. miesto
C1 Dievčatá 12 ročné 200m - Michaela Zgurišová - 2. miesto, Anna Madocsai - 3. miesto
K1 Dievčatá 13 ročné 200m - Viktória Laczkó - 8. miesto
K2 Kadetky 200m - Nóra Szabóová / Viktória Urbánová - 6. miesto
K2 Chlapci 11+12 roční 2000m - Marcell Karakán / Máté Varga - 7. miesto, Sebastián Bobek / Adrián Lenkey - 22. miesto
K1 Dievčatá 11 ročné 2000m - Linda Hanzová - 10. miesto
K1 Dievčatá 13 ročné 2000m - Viktória Laczkó - 6. miesto
K1 Chlapci 11 roční 2000m - Sebastián Bobek - 23. miesto, Adrián Lenkey - 24. miesto
K1 Chlapci 12 roční 2000m - Máté Varga - 8. miesto, Marcell Karakán - 17. miesto
K1 Chlapci 13 roční 2000m - Edvin Szabados - 14. miesto
K1 Chlapci 14 roční 2000m - Bence Szabó - 16. miesto
K1 Chlapci 9 roční 2000m - Marcell Vodička - 3. miesto
C1 Dievčatá 12 ročné 2000m - Anna Madocsai - 1. miesto, Michaela Zgurišová - 2. miesto