Oddiel vodného motorizmu

História vodného motorizmu
Oddiel vodného motorizmu bol založený v roku 1968, zakladajúcimi členmi boli Juraj Jung, Jozef Bitter, Tibor Kósa, Vojtech Chudo a Július Németh. Pretekári oddielu sa aktívne zúčastňovali pretekov v rôznych kategóriách motorových člnov ako i súťaží diaľkových plavieb.
Oddiel v roku 1972 dostal poverenie na zabezpečenie organizácie Majstrovstiev Európy v kategórii OJ. Uvedených majstrovstiev sa zúčastnili pretekári 11 štátov a štartovali na nej i naši pretekári.  Československá televízia vysielala priamy prenos i do zahraničia.

Najúspešnejšími pretekármi boli. Vojtec Bartha, Alexander Nikman, Ondrej Csonka, Jozef Bayer, Zoltán Somogyi, Zsibrita st. aj ml. Z tohto oddielu vyrástol i najúspešnejší pretekár Attila Hencz, viacnásobný majster republiky a majster Európy, ktorý v roku 1995 založil telovýchovnú jednotu STAR.


V roku 1973 v celoštátnom hodnotení diaľkových plavieb získal 2. miesto František Hlobický.

V rokoch 1995 – 1997 pretekali v kategórii F4 pod znakom TJ Dunaj bratia Roman Chudo a Robert Chudo. V roku 1996 bol Roman Chudo vicemajstrom Európy a v roku 1997 Robert Chudo Majstrom Slovenska. V roku 2009 spoločne prekonali rýchlostný svetový rekord na sladkej vode v maďarskom Szegede.

Súčasnosť
Oddiel VM v súčasnosti vykonáva už len turisticko-rekreačnú činnosť, pre veľkú finančnú náročnosť tohto motorového športu. Oddiel má 62 stálych členov a pracuje pod vedením predsedu oddielu MUDr. Viktora Rennera. Oddiel zabezpečuje prevádzku Lodenice a každý rok majú možnosť využívať areál aj hosťujúci členovia po zaplatení hosťujúceho členského príspevku.

Za doleuvedené poplatky môžu areál využivať  všetci nadšenci vodných športov a vodný turisti.
Spustenie člna a parkovanie auta                                10,- € -
potrebné nahlásiť 1 deň vopred
Prenájom Canoe                                                         15,- €
potrebné nahlásiť 1 deň vopred
Dvoj-miestny stan                                                          6,- € / noc
Štvor-miestny stan                                                         10,- € / noc
Sprcha                                                                          2,- € / osoba/deň
WC                                                                            1,50 € /osoba/deň
Stanovanie povolené len pre vodných turistov max. 1- 2 noci !
 

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.