Jubilejné Štúrovské stovky

1.septembra sa na Termálnom kúpalisku Vadaš organizoval už jubilejný 40.ročník medzinárodných plaveckých pretekov Štúrovské stovky.

     Deň pred pretekmi vedenie plaveckého oddielu TJ Dunaj Štúrovo usporiadalo malé posedenie pre všetkých trénerov, predsedov a funkcionárov (bývalí a prítomní) oddielu. Pozvaný boli taktiež primátor mesta, viceprimátorka a vedúci spriaznených oddielov a klubov. Počas posedenia sme si v príjemnej atmosfére zaspomínali, aké to bolo v minulosti a ako sa celá organizácia zmenila za tých krásnych 40 rokov. Nebolo to jednoduché vtedy a ani teraz, ale radosť z dobrej práce tu je stále.

     Každým rokom do Štúrova pricestuje o niečo viac plavcov z  celého Slovenska, Česka, Maďarska a Srbska. Do vynoveného 50 metrového bazéna tento rok naskákalo 372 pretekárov, rôznych vekových kategórií.

     Štúrovské farby reprezentovalo 12 plavcov. Aj keď zimná príprava začala len necelé dva týždne pred pretekmi, plavci zaplávali kvalitné časy a môžeme sa tešiť na skvelé výkony v tejto novej sezóne.

     Trom našim plavcom sa podarilo z bazéna vyloviť aj medaile. Laila Chmelina si už tradične vyplávala cenný kov na prsiarskej stovke. Tento rok sa k nej pridal aj Samuel Kiac, ktorý sa každým rokom zlepšuje hlavne na prsiarskych disciplínach. Z mladších svoju dominanciu potvrdil Ármin Szász, ktorý si z každej prihlásenej disciplíny odniesol medailu. Nemôžeme zabudnúť pochváliť aj ostatných plavcov, lebo mať 16 umiestnení v top slovenskej 10-ke je skvelá vizitka pre Štúrovo.

     V rámci pretekov sa pláva špeciálne finále a to Memoriál Juraja Junga, ktorý je určený pre najrýchlejších osem prsiarov na sto metrov v mužskej ako aj v ženskej kategórii bez rozdielu veku. Tento rok si pohár odniesla už po tretí krát plavkyňa z českého oddielu, plaveckých športov Ostrava, Geržonová Dominika a z mužov zas Kevin Bielik z Delta Komárno.

      Počasie sa snami počas celého dňa hralo, ale aj tak všetko klapalo ako švajčiarske hodinky a večer počas záverečného posedenia sme zhodnotili, že do tej päťdesiatky by sme to mohli dotiahnuť. V túto dobu sme do našej plaveckej „rodiny“ prijali už oficiálne dvoch nových pretekárov, ktorí nás spoločne s ďalšími 21 pretekármi budú reprezentovať vo svete.

     Nakoniec by sme chceli poďakovať všetkým sponzorom veľkým, ale aj tým menším, ktorí nám materiálne, alebo finančne pomohli zorganizovať toto najväčšie plavecké podujatie pod holým nebom na Slovensku. Nesmieme zabudnúť poďakovať rodičom plavcom, ale aj bývalým plavcom, ktorí ochotne prídu pomôcť s organizáciou pretekov. Ešte raz vyslovujeme veľké ďakujem všetkým od vedenia mesta cez kúpalisko až po sesternicu z druhého kolena.

stovky_0.jpg

stovky2.jpg

stovky3.jpg

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.