Rýchlostní kanoisti na medzinárodných pretekoch v Srbsku

Rýchlostní kanoisti TJ Dunaj Štúrovo začali tohtoročnú sezónu trochu netradične. Prijali totiž pozvanie na medzinárodné preteky do Srbska, ktoré spojili aj s krátkym tréningovým sústredením. V mestečku Bezdan na severe krajiny v autonómnej provincii Vojvodina najazďovali toľko potrebné kilometre pred začiatkom hlavnej domácej sezóny. V sobotu 6. apríla 2019 sa zúčastnili 30. ročníka pretekov, ktoré organizoval miestny Kajak Kanoe Klub "Dunav".
"Štvrtok a piatok sme sa sústredili na najazďovanie kilometrov s dôrazom na techniku pádlovania a zaradili sme aj dlhšie úsekové jazdy. Sú tu na to vynikajúce podmienky aj napriek tomu, že počasie nebolo úplne ideálne.", prezradil šéftréner Zorán Maršal. Sobota sa už niesla v znamení vynikajúceho, slnečného, takmer letného počasia. Naši pretekári podávali solídne výkony, konkurencia bola pomerne silná, pretože okrem väčšiny domácich srbských klubov prijali pozvanie aj tradične veľmi silné maďarské kluby, sekundovali im Chorváti, Bosniaci a naši družobní priatelia zo slovinského Koperu. 
Potešili najmä chlapci 12 roční - Máté Varga a Marcell Karakán siedmym resp. desiatym miestom. Kadetky Viktória Urbánová a Fanni Halászová mierne zaostali za očakávaniami (18. resp. 22. miesto), ale tu sa naplno prejavila pripravenosť maďarských kajakárok, s ktorými je naozaj ťažké súperiť. Edvin Szabados si vyjazdil fantastické 4. miesto, na časti trati dokonca viedol, trochu však poľavil na obrátke a poklesol na nepopulárnu 4. priečku, ktorú síce do záveru udržal, ale nezlepšil. Jediný kanoista vo výprave, Tomáš Janoštiak, si medzi mužmi počínal od začiatku výborne, držal sa na čele skupiny a využil skrumáž na obrátke, kde sa ďalší dvaja kanoisti zasekli a ušiel zvyšku poľa o asi 50 metrov. Zlato na záver pretekov!

Umiestnenia:

MK1 chlapci 12 roční 2000m - Máté Varga - 7. miesto, Marcell Karakán - 10. miesto
MK1 chlapci 13 roční 2000m - Edvin Szabados - 4. miesto
K1 kadetky 2000m - Viktória Urbánová - 18. miesto, Fanni Halászová - 22.miesto
C1 muži 2000m - Tomáš Janoštiak - 1. miesto

TJ DUNAJ

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.