Kanoistka Michaela Zgurišová na testoch do Slovenského mládežníckeho tímu!

     Neočakávaná ale zato mimoriadne potešujúca správa dorazila do oddielu rýchlostnej kanoistiky TJ Dunaj Štúrovo.

     Kanoistka Michaela Zgurišová dostala pozvánku na testy do Slovenského mládežníckeho tímu, čo je obdoba reprezentácie Slovenska pre mladých pretekárov vo veku 10 až 13 rokov. Michaela absolvovala spolu s rovesníkmi testovací zraz, ktorý sa konal v dňoch 11.-13. októbra 2019 v Komárne. Pod vedením reprezentačných trénerov absolvovala testovanie v disciplínach jednak silových, rýchlostných a vytrvalostných. V piatok absolvovali všetci nominovaní pretekári spoločný tréning na vode. V sobotu potom prebehli fyzické testy v posilňovni a na atletickej dráhe. Medzi 11 dievčatami bola najlepšia vo výdrži v zhybe na hrazde ďalej tretia najlepšia v hode plnou loptou. V nedeľu absolvovala testovanie na vode v disciplíne C1 na 2000m, kde medzi kanoistami (chlapci+dievčatá) zajazdila 2 takmer identické časy.
     Čo teda z testovania vyplýva, prezradil jej tréner Tomáš Janoštiak: "testy ukázali, že Michaela je výborná na hrazde a v hode plnou loptou, čo sme videli už aj na domácich tréningoch. Trošku slabšie vyšli kľuky a beh na 800m ale čaká nás dlhá zimná príprava takže budeme na tom pracovať. Rozhodne na testoch nesklamala, na prvý pokus bola zo všetkých dievčat v polovici poľa takže určite jej výsledok vidím pozitívne".
     Z účasti v Slovenskom mládežníckom tíme pre Michaelu Zgurišovú vyplýva hneď niekoľko vecí, jednak privilégium reprezentovať Slovensko na medzinárodných pretekoch a jednak zvyšujúce sa nároky na jej tréningovú prípravu. V oddieli je ešte aj jej tréningová partnerka Anna Madocsai, ktorá za Michaelou výkonnostne takmer nezaostáva takže je predpoklad, že obidve dievčatá môžu spoločne ako pretekárky rásť.

TJ DUNAJ

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.