Kanoistický oddiel

História

Oddiel kanoistiky vznikol v roku 1965 dobudovaním Domu vodných športov. Iniciátorom boli Juraj Jung, A. Nozdrovický.

Predsedami oddielu postupne boli Nozdrovický, Nikman, Király, Pál, Groma a od roku 1983 Jozef Kužel. Trénerskou prácou sa zoberali Nozdrovicky, Kužel, Kuželová, Balla, Pál, Hostyák, a od r. 1980 Jozef Kužel. Od r. 2013 je hlavným trénerom oddielu Zorán Maršal, od r.2017 v oddieli pôsobí aj druhý tréner Tomáš Janoštiak.

Cieľavedomou prácou sme v r. 1980 získali titul  majstrov Slovenska v dvojkajaku-Tobiaš a Király. Prvú bronzovú medailu z majstrovstiev ČSSR vybojovali Bobek s Vankom v dvojkanoe.Titul majstra ČSSR  získali Rastislav Kužel, Ján Šušor a Linda Medveová.
Rastislav Kužel sa v r. 1993 stal  Majstrom sveta juniorov, okrem toho sa 2 x umiestnil na piatom mieste.V seniorskej  kategórii vybojoval dva tituly majstra Európy. Na olympiáde v Sydney 2000  bol piaty v semifinale v K1 na 1000m.

  Peter Gelle náš druhý olympionik, majster sveta i akademický majster sveta, reprezentoval Slovensko na OH v Londýne 2012 v disciplínach K2 na 1 000 m a K4 na 1 000 m. Kvalifikoval sa aj na olympiádu v Riu de Janeiro 2016, kde došiel až do finále a obsadil konečné 8.miesto.

Súčastnosť :
Oddiel má momentálne 22 pretekárov v kategóriach  od mladších žiakov až po juniorov. Venujú sa im tréneri Zorán MARŠAL a Tomáš Janoštiak.
Súťažia v dlhodobej súťaži v Slovenskom pohári oddielov a jednotlivci aj na majstrovstvách republiky. Medzi nádeje patria Edvin Szabados,Viktória Urbanová a Fanni Halászová.

Družobnými oddielmi sú Slovinský Koper, Maďarský Ostrihom a Slovenský Trenčin.

pg.jpg

rk_0.jpg

2-fanni_0.png

1-vikcsu.png

1-edo.png

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.