História

Prvé zmienky o organizovanom športe v našom meste siahajú do rokov 1917 – 1918, keď sa v meste vytvárajú dve mládežnícke organizácie, ktoré sú činné v oblasti športu Tieto organizácie Parkanský mládežnícky spolok a Porozumenie sa v roku 1920  spojili a vznikol Parkanský telovýchovný spolok.  

Po 2. svetovej vojne v našom meste opäť ožil šport pod menom Športový klub Parkan. V roku 1948 sa po rozhodnutí vlády zmenil názov mesta na Štúrovo a aj miestny klub sa premenoval na Športový klub Štúrovo.​ P​opri ŠK Štúrovo vznikli a pôsobili aj iné telovýchovné jednoty až do roku 1970. V danom roku sa na jeseň konala konferencia, kde sa všetky oddiely v meste zlúčili do jednej organizácie a dňa 1.januára 1971 v meste vznikla Telovýchovná jednota Juhcelpap Štúrovo.

        V roku 1993 odčlenením sa od TJ Juhcelpap Štúrovo vznikla Telovýchovná jednota Dunaj pod predsedníctvom a jej  zakladateľom bol pán Juraj Jung.

      Pod TJ Dunaj pracovali oddiel kanoistiky, vodného motorizmu, plávania, turistiky a šachisti.

Odvtedy sa vo funkcii predsedu Telovýchovnej jednoty vystriedali :

MuDr. Viktor Renner (1997-2008),

Ján Cocher (2008-2010),

Jozef Kužel (2010-2014),

Beata Kovácsová-Nikmanová (od r. 2014).

 

 

 

Naši partneri

NAŠI PARTNERI

 

vadas.png
 

 

 

 
beta.jpeg

Rolling Trans s.r.o. ROBELAN s.r.o.
       
       
 

     

Turistická ubytovňa

Turistická ubytovňa Dunaj je situovaná na juhu Slovenska v Štúrove. Nájdete ju aj na stránkach ubytovanie Štúrovo. Vaša dovolenka na Slovensku sa môže začať práve u nás v Štúrove. Tešíme sa na Vašu návštevu a spoluprácu s portálom Ubytovanie na Slovensku.